O plemeni

 

Země původu: Velká Británie

Užití: Trpasličí teriér

Klasifikace FCI: Skupina 3 – Teriéři, Sekce 4 – Trpasličí teriéři

Všeobecný vzhled: Dlouhá srst, která splývá zcela rovně a stejnoměrně po obou stranách těla, pěšinka se táhne od čenichu až ke konci ocasu. Velmi kompaktní a úhledná stavba těla, chůze velmi vzpřímená a plná elánu. Celková stavba odpovídá energickému tělu, vyvážených proporcí.

Chování a povaha: Bystrý, inteligentní trpasličí teriér. Temperamentní s vyrovnanou povahou.

Mozkovna: Poměrně malá a plochá, ne příliš vystupující ani kulatá.

Nosní houba: Černá

Čenich: Nepříliš dlouhý

Čelisti/zuby: Dokonalý, pravidelný a plný nůžkový skus. Horní zuby těsně přesahují spodní a jsou usazeny v pravém úhlu k čelistem. Zuby jsou dobře umístěné a čelisti jsou souměrné.

Oči: Střední, tmavé, jiskrné s bystrým inteligentním výrazem jsou umístěné tak, že se pes dívá přímo před sebe. Nevystupují. Okraje očních víček jsou tmavé.

Uši: Malé, ve tvaru „V“, vztyčené, nepříliš daleko od sebe, pokryté krátkou srstí velmi tmavé a syté barvy

Krk: S patřičným nasazením

Tělo: Kompaktní

Hřbet: Rovný

Bedra a slabiny: Pevné

Hrudník: Přiměřeně klenutý do tvaru O

Ocas: Nekupírovaný: bohatě osrstěný, tmavší modré barvy než zbytek těla, a to obzvlášť na konci ocasu. Ocas je nesen mírně nad linií hřbetu. Měl by být rovný a jeho délka by měla poskytnout dobře vyvážený vzhled

Kupírovaný: střední délky, bohatě osrstěný, tmavší modré barvy než zbytek těla, a to obzvlášť na konci ocasu. Ocas je nesen mírně nad linií hřbetu.

Končetiny: Hrudní: končetiny rovné, hustě porostlé srstí, která má sytě zlatou barvu o několik odstínů světlejší na konečcích než u kořínků a nedosahuje výš než k ohybu loketního kloubu, zaúhlení končetin je přiměřené

Pánevní: končetiny jsou při pohledu zezadu zcela rovné, přiměřeně úhlené v koleni. Hustě porostlé srstí sytě zlaté barvy, která je na konečcích chlupů o několik odstínů světlejší než u kořínků a nedosahuje výš než k ohbí kolenního kloubu

Tlapky: kulaté, drápky černé

Krok: Energický a uvolněný, přímočarý pohyb hrudních i pánevních končetin, rovný hřbet

Srst: Na těle přiměřeně dlouhá, dokonale rovná (ne vlnitá), lesklá, s jemno u hedvábnou strukturou, ne jako vlna. Na hlavě jsou dlouhé, sytě zlaté, tmavější po stranách hlavy, u kořínků na uších a na čenichu, kde mají být velmi dlouhé. Barva z hlavy nemá přesahovat na krk, ani se v ní nesmí objevovat žádné černé nebo tmavé chlupy

Barva: Tmavá ocelová modrá (ne stříbřitě modrá), která se táhne od týla e kořeni ocasu, nikdy se v ní neobjevují plavé, bronzové ani tmavé chlupy. Srst k hrudníku je bohatá, jasné barvy. Všechny barevné chlupy jsou tmavší u kořínků než uprostřed, ke konečkům se dále zesvětlují.

Váha: Do 3,1 Kg

Vady: Jakékoliv odchylky od uvedených bodů by se měly považovat za chybu a závažnost chyby je třeba posuzovat v přísném poměru k jejímu významu. Každý pes, který vykazuje anatomické nebo povahové abnormality by měl být diskvalifikován.

Poznámka: Psi musí mít dvě normálně vyvinutá varlata plně sestouplá do šourku.


 

Kontaktní údaje
Tel.: +420 776 776 740
E-mail: info@canissidera.cz
Všechna práva vyhrazena. (c) 2011. Tvorba www
Tvorba www stránek pro chovatele